naturalna szczotka do masazu ciala

Szczotkowanie ciała na sucho – jak je wykonywać, aby zobaczyć efekty?

Piękne i zadbane ciało to marzenie tak wielu kobiet. Panie starają się dążyć do tego celu różnymi drogami, między innymi korzystając z dostępnych domowych technik masażu, który świetnie usprawnia przepływ limfy i pozwala pozbywać się toksyn z organizmu. To właśnie one są przyczyną między innymi powstawania cellulitu.

Szczotkowanie ciała na sucho

W tym roku wiele mówi się o szczotkowania ciała na sucho. Potrzebna jest do tego tylko chwila wolnego czasu, odrobina samozaparcia i regularności, a także szczotka do masażu ciała, którą można kupić w drogeriach internetowych lub stacjonarnych. Masaż wykonuje się samodzielnie, najlepiej tuż przed kąpielą lub po niej. Jak robić to prawidłowo, aby rzeczywiście pojawiły się pożądane efekty? Po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że masaż zawsze wykonuje się w odpowiednim kierunku, a zatem od dołu do góry. Przykładamy szczotkę do ciała w okolicach kostki, a następnie delikatnymi ruchami dłoni przesuwamy ją w górę, poprzez łydkę, aż do kolan i ud. Trzeba wykonywać sprawne i szybkie ruchy rąk, tak, by pobudzić krążenie krwi i limfy. Po czym poznać, że masaż jest efektywny? Po zaczerwienionej skórze. Warto tylko pamiętać o tym, że osoby, które mają problemy z pękającymi naczynkami krwionośnymi na skórze nóg, powinny zrezygnować z tego typu szczotkowania lub robić to pod prysznicem za pomocą szczotki o miękkim włosiu.

Dlaczego warto szczotkować ciało na sucho?

Jakie pozytywne efekty przynosi szczotkowanie ciała w ten sposób? Już po kilku dniach regularnego szczotkowania można zauważyć, że skóra nabiera ładnego kolorytu. Związane jest to między innymi z tym, że szczotka działa trochę tak, jak peeling, złuszczając martwy naskórek. Zdrowy koloryt skóry to jednak nie jedyny plus szczotkowania na sucho. Najważniejsze jest bowiem to, że szczotka niesamowicie ujędrnia skórę nóg. Naskórek staje się zwarty, jędrny, dzięki czemu nagi prezentują się o niebo lepiej. Oczywiście można szczotkować również pupę i biodra, aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt.

Szczotka a cellulit

Szczotkowanie pomaga w pozbywaniu się cellulitu. Wszystko dlatego, że masaż usprawnia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu złogi tłuszczu oraz toksyn mogą być usuwane z organizmu. Efekt wizualny jest niesamowity. Wystarczy szczotkować nogi przez kilka tygodni, aby zobaczyć diametralną różnicę w stanie skóry. Warto zrobić sobie zdjęcie na początku swojej przygody ze szczotkowaniem, a następnie po kilku tygodniach. W trosce o piękną i zdrową skórę warto sięgnąć również po szczotkę do twarzy z włosia końskiego, która  przeznaczona jest do masażu ,,na sucho”.

Stosowanie masażu za pomocą szczotki w połączeniu z kosmetykami ujędrniającymi daje naprawdę doskonałe rezultaty, które są widoczne gołym okiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *