czapka z wełny alpaki

Czapki z wełny alpak – największe zalety

Włókno z alpaki jest lekkie, posiada bardzo dobre właściwości termiczne, a w dotyku jest niezwykle jedwabiste. Ze względu na to, że jest cienkie i delikatne musi być traktowane z dużą ostrożnością.

Producenci odzieży często dla zwiększenia wytrzymałości wełny z alpaki, łączą ją z innymi włóknami naturalnymi (wełną owcza, bawełną czy jedwabiem). Włókno z alpaki wykorzystywane jest w wielu elementach odzieży. Dlaczego warto kupić czapki z wełny alpak?

Wełna alpak – zalety

Wełna z alpaki jest wyjątkowym materiałem jedynym w swoim rodzaju, który słynie nie tylko z ciepła, ale również lekkości i jedwabistości. Jest unikatowa, a jej cechy ciężko porównać z jakimkolwiek innym surowcem powszechnie stosowanym przy produkcji odzieży. Co ważne, jest to materiał hipoalergiczny, dlatego też mogą z niego bez przeszkód korzystać nawet alergicy.

Dlaczego warto stawiać na czapki z wełny alpaki?

Wełna z alpaka jest materiałem oddychającym, bardzo dobrze chroniącym przed chłodem, który idealnie dostosowuje się do temperatury ciała. Dzięki temu noszenie takich czapek jest niezwykle wygodne i komfortowe w każdych warunkach. Wełna alpaki posiada również właściwości higroskopijne, co oznacza, że przepuszcza wilgoć wyłącznie wtedy, gdy wchłonie wodę powyżej 30% swojej wagi. Choć wełna alpak cena jest dość wysoka, to warto pamiętać o tym, że jest to materiał bardzo trwały, który jest nawet trzykrotnie mocniejszy od owczej wełny. Z tego też względu czapki wykonywane z tego materiału są odporne na zużycie, a także w przeciwieństwie do wielu innych materiałów nie wytwarzają ładunków elektrostatycznych. Czapki z wełny alpak są miękkie, przyjemne w dotyku, a przy tym nie gryzą i nie wchłaniają przykrych zapachów.

Zakup czapki czy jakiegokolwiek innego elementu odzieży wykonanego z wełny alpaki to dobra inwestycja na długie lata. Warto przy tym widzieć, że jest to materiał, który niemal wcale nie ulega zabrudzeniom. Dodatkowo dzięki zawartości naturalnych olejków, wełna alpaki doskonale radzi sobie z odpychaniem kurzu i brudu (kolejny atut przemawiający na korzyść zakupu odzieży z tego materiału przez alergików).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *