materac dla osob z duza roznica wagowa

Jaki materac wybrać dla par z dużą różnicą wagową?

Jakość snu ma niebagatelne znaczenie dla ogólnego funkcjonowania człowieka. Warto uświadomić sobie to jak najszybciej i wdrożyć odpowiednie działania i zmiany, dzięki którym będziemy się lepiej wysypiać. Jedną z ważniejszych spraw jest wybór dobrego materaca.

Na rynku jest ich naprawdę sporo, jednak często trzeba zdecydować się na indywidualne wsparcie ze strony konsultanta, który pomoże w dobraniu odpowiedniego modelu.

Najlepsze materace dla osób z nadwagą

Sporo uwagi do wyboru materaca muszą przyłożyć między innymi osoby, które mają nadwagę. Jeżeli waży się ponad 100 kg, trzeba zdecydować się na naprawdę bardzo dobrej jakości materac, który zapewnia odpowiednie wsparcie dla całego organizmu. Materac nie może być zbyt cienki. Często mówi się, że powinien mieć co najmniej 20 cm wysokości. Warto zapamiętać zasadę, że im większa waga ciała, tym wysokość materaca powinna być wyższa. Zatem wspominane 20 centymetrów to grubość minimalna, na którą powinny decydować się osoby otyłe. Poza tym istotna jest również twardość materaca, która jest oznaczona za pomocą symbolu litery H. Jeżeli materac będzie zbyt miękki, pod naporem ciała będzie się zapadał, co niestety nie zagwarantuje jakościowego snu. Materac dla osób otyłych musi charakteryzować się większą odpornością na odkształcenia oraz wytrzymałością.

Dobry materac dla osób z bólem kręgosłupa

Bóle kręgosłupa to jeden z częstszych rodzajów bólu, które towarzyszą ludziom dorosłym. Nie da się ukryć, że bolący kręgosłup może odebrać radość życia i naprawdę mocno dać się we znaki. Niewiele osób wie o tym, że to właśnie źle dobrana twardość materaca może dodatkowo przyczynić się do pogłębienia problemu. Po raz kolejny odpowiedzią jest dobrze dobrana twardość materaca. Generalnie jeśli osoba mająca problemy z kręgosłupem stoi przed dylematem dotyczącym zakupu materaca, może zdecydować się zarówno na te sprężynowe, jak też piankowe. Ważna jest bowiem sama konstrukcja. Warto wybierać modele, które mają sporo pojedynczych kieszeni, zapewniających prawidłowe wsparcie dla ciała podczas snu.

Najlepsze materace dla par z dużą różnicą wagową

Spory dylemat mają pary, których waga ciała diametralnie się od siebie różni. Muszą one zdecydować się na taki materac, który będzie wygodny dla każdej ze stron. Na szczęście obecnie można kupić materace wypełnione za pomocą pianki termoplastycznej. Ten nowoczesny rodzaj wypełnienia odkształca się w zależności od temperatury i nacisku ciała, dzięki czemu lepiej dostosowuje się do każdego użytkownika. W celu uzyskania jak najlepszego komfortu warto postawić na dedykowane materace dla osób z dużą różnicą wagową – to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *