Na co zwrócić uwagę wybierając elektryczną kosiarkę ogrodową?

Profesjonalna kosiarka elektryczna jest niezbędnym sprzętem, dzięki któremu można zachować porządek w przydomowym ogródku. Nowoczesne kosiarki elektryczne mają bardzo wiele zalet, ale nie oznacza to wcale, że wybranie porządnego sprzętu jest prostym zadaniem.

Na które elementy zwrócić szczególną uwagę?

Wybór kosiarki elektrycznej w dużym stopniu uzależniony jest od tego, jak duża powierzchnia będzie pielęgnowana. Jak łatwo się domyślić im większa powierzchnia trawnika, tym oczywiście większa powinna być nie tylko moc silnika, ale również szerokość koszenia. Jeżeli kosiarka ma szerokość koszenia na poziomie od 37 do 42 cm, to warto postawić na sprzęt o mocy silnika 1300-1600 W. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić uwagę na wielkość kół kosiarki. Im większa średnica kół, tym oczywiście łatwiejsze manewrowanie oferuje kosiarka. Z praktycznego punktu widzenia ciekawym wyborem są kosiarki z systemem zmulczającym, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo cennego czasu na wyprodukowanie naturalnego nawozu do trawnika. Kosiarka elektryczna z koszem jest dobrym wyborem z kolei dla tych osób, które nie chcą marnować cennego czasu na zgrabianiu trawy.

Kosiarki z napędem?

Kosiarki z napędem są dobrym wyborem dla osób, które podczas koszenia nie chcą zużywać dużej siły. Przy modelach tych obsługa kosiarki sprowadza się tak naprawdę do prowadzenia urządzenia. Przy mniejszych trawnikach w zupełności wystarczą kosiarki bez napędu, które są oczywiście o wiele tańszym rozwiązaniem. Lżejsze kosiarki są łatwiejsze w manewrowaniu. Kosiarka z napędem, która posiada odpowiednią moc silnika umożliwia bardzo szybkie i wydajne koszenie.

Moda na kosiarki elektryczne z wyrzutem bocznym

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa kosiarka elektryczna z wyrzutem bocznym. Mowa tutaj oczywiście o modelach, w których ścięta trawa jest automatycznie wyrzucana przez specjalny otwór w obudowie, dlatego też pozostaje ona na trawniku. Największą wadą takiego rozwiązania jest oczywiście to, że trawę trzeba zgrabić, ponieważ szybko zacznie gnić i ulegnie sfilcowaniu. Kosiarki z wyrzutem bocznym doskonale poradzą sobie przede wszystkim w bardzo wysokiej trawie i na terenach, które są mocno zachwaszczone. Przy dużej trawie bardzo częste wymienianie kosza z trawą nie jest wygodnym rozwiązaniem. Dzięki wyrzutowi bocznemu nie ma także ryzyka blokowania się ostrzy kosiarki. Problemy pojawiają się zwłaszcza w przypadku kosiarek bębnowych, w których ostrza szybko się tępią, a trawa wkręca się i zapycha urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *